دلیل مشکلات اینترنتی گوشی های آیفون

با سلام به دلیل ازیاد مشکلات اینترنتی تیم موبایل سرویس تصمیم گرقته برخی از مشکلات شما عزیزان را در این مقاله برای شما آموزش دهد.

به دلیل ازیاد مشکلات اینترنتی تیم موبایل سرویس تصمیم گرقته برخی از مشکلات شما عزیزان را در این مقاله برای شما آموزش دهد.

برخی از مشترکین به دلیل استفاده از VPNها مشکل CONNECT  به مرورگرها پیدا می کنند . یکی از مرورگران  پرمصرف در گوشی های apple  (safari )  می باشد که اغلب بعد از سرچ در این مرورگر و باز کردن، با لینکی به پیغام :

Safri connect open the page   

 برخورد می کند. برای حل این مشکل تیم موبایل سرویس چند راه حل دارد :

  1. ابتدا توجه داشته باشید که بدون VPN تست کنید ، احتمالا مشکل درVPN  شماست .
  2. اگر مشکل حل نشد ، احتمالا مشکل از اینترنت شماست برای حل این مشکل کد   #232*10*  در صفحه شماره گیر خود شماره گیری کنید ، این دستور باعث می شود اینترنت همراه اول از مرکز قطع شود و بعد از پیامک از شبکه همراه اول مبنی بر قطع GPRS می توانید برای راه اندازی مجدد اینترنت خود کد #231*10* را شماره گیری کنید ، این کار باعث می شود اگر مشکل GPRS  از خط همراه اول شما باشد رفع شود .
  3. اگر هنوز مشکل Connect  دارید می توانید تنظیمات Network  گوشی خود را از این طریق حل کنید به منوی settings  رفته، وارد General  شده و گزینه Reset  را انتخاب کرده و در این گزینه بر روی Reset network settings  زده ، رمز دستگاه را وارد کنید و بعد از Reset  شدن دستگاه از دستگاه اینترنت خود استفاده کنید .
  4. اگر هنوز مشکل شما حل نشده می توان به منویی که بالا به آن اشاره شده رفته و این بار از اولین گزینه        Reset all settings  را انتخاب کرده ، اینبار تنظیمات کل دستگاه به حالت پیش فرض در آمده و مشکل شما حل خواهد شد ، اگر هنوز مشکل دارید باید به فکر آپدیت دستگاه باشید . برای این کار به منوی General  رفته و از قسمت software update   دستگاه خود را آپدیت کرده ، قطعا پس از آپدیت مشکل شما حل خواهد شد ، در غیر اینصورت دستگاه خود را به مراکز مجاز تعمیرات اپل ببرید .

دیدگاه‌ها

یک دیدگاه ارسال کنید

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه موبایل سرویس سنتر از آخرین مطالب موبایل سرویس مطلع شوید.